ХОРЛІВСЬКА ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА І-ІІІ СТУПЕНІВ

Виховуємо патріота України

Завданнямє формування патріотичних почуттів, тобто, вироблення високого ідеалу служіння народові, готовність до трудового та героїчного подвигу в ім'я процвітання української держави.

Мета – виховання громадянина-патріота, який володіє глибоким розумінням громадянського обов’язку, готовий у будь-який час стати на захист Батьківщини, оволодівати військовими і військово-технічними знаннями, прагнути до фізичного вдосконалення, вивчати бойові традиції та героїчні сторінки історії Українського народу, його Збройних Сил.

В учбовій діяльності реалізаціяпатріотичного виховання відбувається за допомогою  становлення громадянина-патріота України, готового самовіддано розбудовувати її як суверену, незалежну, демократичну, правову, соціальну державу, і забезпечувати її національну безпеку, знати свої права і обов’язки, цивілізовано відстоювати їх, сприяти єднанню українського народу, громадянському миру і злагоді в суспільстві.

В нашому закладі патріотичне виховання також конкретизується через систему таких виховних завдань:

·         утвердження в свідомості і почуттях особистості патріотичних цінностей, переконань і поваги до культурного та історичного минулого України;

·         виховання поваги до Конституції України, Законів України, державної символіки;

·         підвищення престижу військової служби як виду державної служби, а звідси культивування ставлення до солдата як до державного службовця;

·         визнання й забезпечення в реальному житті прав дитини як найвищої цінності держави і суспільства;

·         усвідомлення взаємозв’язку між індивідуальною свободою, правами людини та її патріотичною відповідальністю;

·         сприяння набуттю дітьми та учнівською молоддю патріотичного досвіду на основі готовності до участі в процесах державотворення, уміння визначати форми та способи своєї участі в життєдіяльності громадянського суспільства, спілкуватися з соціальними інститутами, органами влади, спроможності дотримуватись законів та захищати права людини, готовності взяти на себе відповідальність, здатності розв’язувати конфлікти відповідно до демократичних принципів;

·         формування етнічної та національної самосвідомості, любові до рідної землі, держави, родини, народу; визнання духовної єдності населення усіх регіонів України, спільності його культурної спадщини та майбутнього;

·         формування толерантного ставлення до інших народів, культур і традицій;

·         утвердження гуманістичної моральності як базової основи громадянського суспільства; культивування кращих рис української ментальності –

·         працелюбності, свободи, справедливості, доброти, чесності, бережного ставлення до природи;

·         формування мовної культури, оволодіння і вживання української мови як духовного коду нації;

·         спонукання зростаючої особистості до активної протидії аморальності, правопорушенням, шовінізму, фашизму.

Процес патріотичного виховання здійснюється в позакласній і позашкільній діяльності також за допомогою наших дитячих об’єднань (зокрема волонтерські загони «Помічники») , які є постійними помічниками Раді ветеранів в Інгулецькому районі та закріпленим ветеранам за нашим закладом, є постійними організаторами свят в територіальному центрі для пристарілих в Інгулецькому районі № 1.

Ефективність патріотичного виховання в позакласній діяльності значною мірою залежить від спрямованості виховного процесу, форм та методів його організації. Серед методів і форм патріотичного виховання пріоритетна роль належить активним методам, що грунтуються на демократичному стилі взаємодії. Саме з цією метою в закладі створені колективи «духовго оркестру» та «група барабанщиць», які на протязі 3 років являються окрасою всього району на святкових заходах.

У процесі виховання молодого покоління перед учителями постає чимало складних і водночас важливих завдань. Як виростити гармонійну особистість? На які моральні цінності зорієнтувати дитину? Як зберегти доброту,людяність,вірність своїм родинним витокам? Відтоді, як наша держава  проголосила свою незалежність і обрала шлях самостійного розвитку,перед вітчизняною системою  освіти постало завдання надзвичайної ваги: домогтися того ,щоб учні зростали не лише здоровими і освіченими людьми,але й свідомими ,творчими особистостями і патріотами України.

Сьогодні громадянсько-патріотичне, національне виховання є пріоритетним аспектом виховної роботи в школі, зорієнтованим на українську культуру,мову, національно-патріотичні традиції. З метою набуття молодим поколінням соціального досвіду,успадкування духовних надбань українського народу, досягнення високої культури міжнаціональних взаємин,формування в учнів особистісних рис громадян України в школі проведено наступні заходи :

1.Усний журнал «Краса і велич символів державних».

2.Година спілкування «Конституція - основа моєї держави».

3.Свято «На рушнику хай доля квітне».

4. Круглий стіл «Колиска роду-українська хата».

5.КВК «Ігри патріотів».

Тісна співпраця здійснюється з відділом прикордонної служби  «Хорли» Азово-Чорноморського узбережжя Херсонського прикордонного загону.

Було проведено ряд спільних заходів,спрямованих на  громадянсько-патріотичне виховання:

1.Круглий стіл «Збройні України  сили на захисті Вітчизни».

2.Усний журнал «Реформування та розвиток сучасних Збройних Сил України».

3.Практичне заняття з учнями10-11кл. «Виконання нормативів № 1,2,3; стрільба з малокаліберної гвинтівки».